Dolina nad rzeką

Dolina nad rzeką to moja pierwsza międzynarodowa seria książek dla dzieci, przetłumaczona w sumie na 9 języków. Cieszę się, że mogę ją zaprezentować w formie audiobooka, wersji drukowanej oraz jako e-book. Pozwól aby i ciebie oczarowała 🙂

Moje książki dla dzieci

Dolina nad rzeką - Wiele niespodzianek

Dolina nad rzeką – Wiele niespodzianek

W drugiej książeczce Doliny nad rzeką mali przyjaciele przeżywają kolejne przygody i chętnie się nimi z Wami podzielą.

Dolina nad rzeką - Mali przyjaciele

Dolina nad rzeką – Mali przyjaciele

Moja pierwsza międzynarodowa książka wydana w 9-ciu językach, w wersji drukowanej, audiobooka i e-booka. Jestem z tego ogromnie dumna.

Powieść kryminalna Lubina Hajdukowa

Niebieskie fasolki

To prawdziwy kryminał dla wszystkich, którzy mówią po łużycku. Opwieść jest osadzona w środowisku sportowców, ale więcej na razie nie zdradzę. Lubię również pisać łużyckie opowiadania oraz powieści dla dorosłych.

Co sprawia, że moje książki są tak piękne?

Kiedy tworzę nową książkę dla dzieci, daję moim bohaterom czas na rozwój i dojrzewanie w mojej głowie. Kształtuje się wtedy ich indywidualny charakter i tak jak my ludzie różnie reagują na określone sytuacje. Czuję się też bardzo mocno związana ze światem dzieci. Ku mojej radości wciąż patrzę na świat oczami dziecka, który nie przestaje mnie zaskakiwać.

Impresje o moich książkach dla dzieci

Serbołużycka książka dla dzieci - Juliana
Serbołużycka książka dla dzieci - Lubina Hajduk
Tłumaczenie filmu na język serbołużycki
Książeczka dla dzieci o koniach autorstwa Lubiny Hajduk
Branko i Lubina razem czytają
Dolina nad rzeką - Wiele niespodzianek
Szczególne chwile w życiu Lubiny

Co fascynuje mnie w opowieściach o zwierzętach?

W opowieściach o zwierzętach fascynuje mnie to, że są one o krok dalej od naszego “prawdziwego” życia. Nadaję moim zwierzęcym bohaterom wiele ludzkich cech, ale często znajdują one swoje własne, kreatywne rozwiązania wyzwań i odpowiedzi na pytania. Tak jak dzieci przyszłości zawsze znajdują nowe, własne rozwiązania, aby świat mógł iść do przodu.

Jako czytelnicy darzymy zwierzęcych bohaterów dużą dozą zaufania i sympatii, co ułatwia nam zaakceptowanie pełnego wachlarza cech ich charakterów. Zwierzęta mogą pomóc dzieciom porównać i nazwać ich własne doświadczenia. Szczególnie małym dzieciom jest łatwiej się z nimi identyfikować. Chodzi tu o podstawowe tematy, takie jak przyjaźń czy pewne lęki, które są osadzone w świecie zwierząt. Dzieci zawsze potrzebują nowych historii, w których tematy, które ich dotyczą są zróżnicowane.

Dlatego uważam, że to piękne, że dwie ciekawskie myszki Mirka i Kiki oraz Zając Ferdi są teraz w komplecie. Fascynujące było dla mnie to, że autor ilustracji intuicyjnie zrozumiał i bardzo jasno przedstawił cechy zwierząt, mimo że żyje w innej kulturze. To po raz kolejny uświadomiło mi, że opowieści, a także bohaterowie z Doliny nad rzeką są rozumiani ponadkulturowo. Dlatego dobrze, że pojawiają się one teraz w wielu językach – czekam na wasze opinie na ich temat.

– Lubina Hajdukowa

Czekam z radością na Twoją wiadomość!

Dziękuję, że jesteś na tej stronie! Ogromnie nas to cieszy. Jeśli masz ochotę posłuchaj naszego Podcastu oraz odwiedź nasze media społecznościowe. Nie krępuj się napisać do nas, odpowiemy na każdą wiadomość!

Impresje z naszego życia: